• +38 096 07 957 07 +Viber | +38 095 77 957 07
  • info@pro-drive.com.ua

Як підготувати АВТО перед довгою поїздкою

Як підготувати АВТО перед довгою поїздкою

Подорож на автомобілі – для деяких один із способів провести відпустку, для інших – необхідність. Але незалежно від цілей, поїздка вимагає особливої ​​підготовки, ретельність якої дозволить виключити більшу частину неприємностей.

 

Подорож на автомобілі – для деяких один із способів провести відпустку, для інших – необхідність. Але незалежно від цілей, поїздка вимагає особливої ​​підготовки, ретельність якої дозволить виключити більшу частину неприємностей.

1. Підготовка автомобіля

Перед подорожжю треба особливу увагу приділити технічному стану автомобіля. Варто звернути увагу на наступні позиції:

⇒ Якщо у автомобіля перед поїздкою з’явилися зайві шуми, вібрації і т. п., то краще звернутися в сервіс для діагностики та видалення причини їх появи. Не варто залишати на потім заміну поточного амортизатора, стершихся гальмівних колодок, вищить ременя ГРМ…

⇒ Перевірка рівнів технічних рідин і при необхідності їх долив або заміна. Це стосується масла в двигуні і в автоматичній коробці передач, антифризу ( тосола ), гальмівної рідини. Якщо підходить час заміни масла в механічній коробці і в мостах, то краще зробити це до поїздки. Частину цих процедур можна зробити самостійно, а деякі краще проводити в сервісі.

⇒ Перевірити стан кондиціонера і при необхідності заправити його і поміняти фільтри. Комфортна температура в поїздці і відсутність неприємних запахів зроблять подорож набагато приємніше.

⇒ Безпосередньо перед виїздом долити воду або спеціальну рідину в бачок омивача. Спеціальна рідина краще очищає скла, а при можливому зниженні температури необхідно використовувати « незамерзайку ».

⇒ Також перед виїздом перевірити тиск у колесах і накачати до рекомендованого. Це зробить автомобіль більш керованим, безпечним і економічним.

⇒ Перевірка освітлювальних приладів від фар головного світла до поворотників і стоп -сигналів.

2. Запасні частини та інструмент

Потрібно бути готовим до різних ситуацій в дорозі і мати з собою необхідні заміни та інструменти. Навіть якщо ви самі не дуже добре розбираєтеся в пристрої автомобіля, то наявність необхідних запасних частин сильно полегшить незапланований ремонт. З собою краще взяти:

⇒ Запасне колесо. Якщо ви їдете в місця, віддалені від цивілізації, то краще мати з собою саме запасне колесо, а не докатку, яка обмежує швидкість, керованість і дальність пробігу і має ще цілий ряд недоліків.

⇒ Необхідний інструмент для зміни коліс : домкрат і відповідний ключ.

⇒ Набір для самостійного ремонту проколів коліс і насос не будуть зайвими.

⇒ Запобіжники всіх номіналів, невеликий запас проводів різного перерізу, лампочки.

⇒ Різні хомути і термостійкий скотч, які можуть стати в нагоді при розриві шлангів, бензопроводу, пробитому глушнику.

⇒ «Холодна ( суха) сварка» для усунення протікання в радіаторі, бензобаку і т. п.

⇒ Якщо у вашого автомобіля рідкісні ремені, фільтри, свічки і подібні витратні матеріали, то візьміть їх з собою. Поміняти їх може майже будь-який механік, але от немає гарантії, що вони будуть у тій місцевості, куди ви їдете.

⇒ Трос, лопата, дроти для « прикурювання ».

⇒ Набір ключів, плоскогубці, бокорізи та інші інструменти (краще в наборі – менше гримить і зручніше користуватися).

3. Запасні технічні рідини

Напевно, всі розуміють, чим загрожує порожній паливний бак далеко від АЗС? Інші технічні рідини теж можуть несподівано закінчитися ( пробитий радіатор, що розірвався гальмівний шланг та інші подібні ситуації), чим сильно обмежать подальше пересування. А деякі просто продовжать життя двигуна.

⇒ Каністра з бензином.

⇒ Моторне масло.

⇒ Препарат, що підвищує октанове число бензину ( називаються октан -бустер, октан- коректор або октан- плюс ), який стане в нагоді, якщо довелося залити неякісне паливо.

⇒ Вода або рідина для омивача.

⇒ Засіб видалення комах зі скла.

4. Помічники в дорозі

Деякі з цих предметів дійсно необхідні, а деякі просто зроблять поїздку більш комфортною і скоротять кількість зупинок.

⇒ Навігатор і карти ( краще і те, і інше ) допоможуть вам зорієнтуватися, якщо ви заблукали.

⇒ Зарядний пристрій для мобільних телефонів і інших гаджетів або інвертор на 220 вольт.

⇒ Автомобільний холодильник або сумка -холодильник, куртки з підігрівом і подібні побутові прилади.

⇒ Автономне джерело живлення, який об’єднує в собі і пусковий пристрій для автомобіля, і різні джерела світла та енергії.

5. Для водія і пасажирів

Підготовка машини – річ важлива, але не потрібно забувати і про тих, кого вона везе. Для людей необхідно взяти аптечку ( задля відмазки від даішників, а справжню для використання), крем від сонця, засіб від комах, гігієнічні приналежності, вологі серветки і паперові рушники.

Якщо ви їдете далеко від цивілізації, то обов’язково потрібно мати запас питної води. Її не буває багато, адже потрібно попити, помити фрукти, вмитися і т. п. Треба взяти на самому початку поїздки і поповнювати при необхідності. Трохи сухих продуктів у вигляді батончиків мюслі, шоколадок або горіхів зможуть знизити відчуття голоду, а якщо ви не збираєтеся заїжджати в місця, де можна повноцінно пообідати, – то задумайтеся про пайку на день.

Не зайвими будуть маленькі подушки або спеціальні подушки для шиї і плед, якщо хтось захоче поспати.

Дощовик і рукавички захистять вас від води і бруду під час неурочних ремонтних робіт.

Поради окремо:

– Не забудьте документи на автомобіль та інструкцію до нього ;

– Перевірте, де знаходяться буксирувальна провушина, і якщо її немає, то яким чином і куди кріпиться буксирувальний гак ;

– При перетині кордону з’ясуйте вимоги країни – перебування для автовласників (. Додаткові страховки, грін-карти, наявність жилета з світловідбиваючими елементами, відмінності ПДР і т п. ) І захопіть мінімальний розмовник ;

– При укладанні речей розсортуйте їх за принципом потреби ( найнеобхідніші краще покласти зверху або взагалі в салон) і по тяжкості (важкі вниз, легкі і крихкі – наверх ) ;

– Не беріть з собою зайвого і не перевантажуйте автомобіль ;

– Перед поїздкою водієві краще виспатися ;

– Щоб нічого не забути, складіть список.

Хай щастить у дорозі!

AlexWAy