• +380960795707 Viber | +380957795707

Як позбутися страху водіння автомобіля?!

Як позбутися страху водіння автомобіля?!

Як позбутися страху водіння автомобіля?!

Звідки береться страх перед водінням і до чого він може призвести.

Практично у будь-якого страху є свої певні причини. Що стосується страху перед водінням автомобіля, то найчастіше початківців-автомобілістів лякають такі моменти:

  • Невпевненість в своїх діях
  • Недовіра до інших участників дорожнього руху (раптом то раптом сьо)
  • Страх що вони створюють перешкоду іншим
  • Думки початківця що не встиге, не побачить або зробить щось не так..
  • Відповідальність за здоровья

Для того, щоб успішно боротися зі своїми страхами, потрібно спочатку зрозуміти, чого саме ви боїтеся, і тоді впоратися зі своїм хвилюванням за кермом машини буде набагато простіше.

До чого може призвести страх перед водінням

Наш страх може відігравати і позитивну роль. Він концентрує увагу людини на водінні автомобіля. Водії-початківці, як правило, досить обережні і на початковій стадії водіння такий страх тільки на благо.

Але при цьому сильний необґрунтований страх може і перешкодити. Якщо ви за кермом своєї машини будете відчувати тільки хвилювання, розслабитися і спокійно керувати автомобілем ви просто не зможете.

Постійне напруження, яке відчуває починаючий водій, може привести і до інших негативних наслідків.

Впоратися зі своїми страхами можна, але для цього знадобиться час і трохи терпіння.

Як подолати страх перед водінням

Починаючи водити машину, спочатку потрібно добре вивчити теорію і як можна частіше займатися з інструктором. Після отримання водійського посвідчення автомобілісти-початківці вирушають у «вільне плавання». Але навчання на цьому не закінчується.

При цьому дуже важливий правильний вибір тренера. Якщо той, хто навчає, лається і кричить, краще відмовитися від його послуг. Починаючому водієві за кермом має бути комфортно і спокійно. Автоінструктор з автошколи, з яким ви домовитеся про кілька додаткових платних занять. Головне – з ним має бути спокійно і не страшно.

Самостійно їздити треба хоч потроху, але щодня.

Коли і де тренуватися

Важливо правильно вибрати час, в який ви будете їздити. Найбільш оптимальними вважаються вечірні та ранкові години: менше машин, пішоходів і можливих перешкод. Але при цьому не можна забувати і про години пік. Вранці їдуть на роботу, ввечері повертаються з неї. Тому при можливості краще вибирати час або рано вранці, поки великого потоку машин немає, або пізно ввечері, коли всі роз’їжджаються по домівках.

Практику краще починати не на міських магістралях, а десь за містом – там, де менше машин і загальна зупинка спокійніша. Одна з основних причин відволікання уваги за кермом у початківців водіїв – надлишок інформації, тому і починати їздити бажано там, де цієї інформації менше. На знайомих маршрутах.

У місті маршрути потрібно освоювати поступово. Не починайте їздити по всьому місту. Виберіть для початку один маршрут, наприклад, від будинку до роботи, і відпрацьовуйте тільки його. Згодом маршрути будуть додаватися, але ви будете почувати себе більш впевнено.

І головне – не варто соромитися того, що ви тільки починаєте їздити за кермом і багато чого ще не знаєте. Більш того, це варто підкреслити і наклеїти на машину знак початківця водія. У вас ще все попереду – і багато кілометрів доріг, і пригоди, і задоволення від того, що ви керуєте машиною!

Alexander